Jaký regulátor tlaku vzduchu ke kompresoru

Potřebujete pomoci vybrat vhodný regulátor tlaku vzduchu k pístovému nebo šroubovému kompresoru? Poradíme v tomto článku!

Regulátor tlaku vzduchu na kompresor je nedílnou součástí prakticky většiny pístových nebo šroubových kompresorů.

Co je to regulátor tlaku vzduchu?

Regulátor tlaku vzduchu kompresoru zajišťuje již podle svého názvu regulaci tlaku vzduchu, který vystupuje z kompresoru. Regulátor tlaku vzduchu najde své využití zejména v aplikacích, kde nesmíme pustit plný tlak kompresor do nástrojů nebo zařízení, jelikož by plný tlak kompresoru (obvykle 8 až 10 bar) zařízení nevratně poškodil.

Většina menších pístových hobby kompresorů pracuje s tlakem 8 bar. Mezi další typy patří řemeslné a profesionální kompresory, které pracují s vypínacím tlakem 10 bar až 15 bar. S tím souvisí také nástroje a zařízení, které jsou ke kompresoru připojeny.

Co vyžaduje regulaci vzduchu?

Mezi nástroje a zařízení, které potřebují regulovat tlak vzduchu na výstupu patří mimo jiné:

  • Rázové utahováky (tlak okolo 6 bar)
  • Sponkovačky (tlak okolo 6 bar)
  • Hřebíkovačky (5 až 8 bar)
  • CNC zařízení (6 bar)
  • Lakovací pistole (1 až 4 bar)

 

Jaké provedení regulátoru tlaku zvolit?

Naše společnost dodává tři typy regulátorů tlaku, které se liší svými parametry a provedením.

Regulátory tlaku ND, kov

Regulátory tlaku ND

Jedná se o kovové vysoce odolné a spolehlivé regulátory tlaku s pístovým ovládáním. Tyto regulátory najdou uplatnění v průmyslu, laboratorní technice, měřící a regulační technice apod.

Tyto regulátory tlaku dodáváme standardně s možností regulace tlaku 0 – 12 bar a závitovým připojením 1/4", 3/8“, 1/2", 3/4", 1“.

Díky svému masivnímu kovovému tělu najdou uplatnění ve všech provozech, kde by mohlo dojít k náhodnému poškození regulátor.

Regulátory tlaku SY, plast

Regulátory tlaku SY

Jedná se o novou řadu regulátorů tlaku vzduchu s robustním platovým tělem, které nabízí vysoké průtoky při minimálních tlakových ztrátách. Základem toho regulátor je reliéfová membrána, která poskytuje řadu výhod ve srovnání se systémy s plochou membránou

Tyto regulátor tlaku standardně dodáváme s rozsahem 0 – 12 bar a s připojením 1/4", 1/8“, 3/8“, 1“.

 

Regulátory tlaku BI, plast

Regulátory tlaku BI

Regulátory tlaku BI jsou nejmenšími regulátory tlaku v naší nabídce a vyznačují se kompaktními rozměry, možností připojení 1/8“ nebo 1/4".

Díky své kompaktní velikosti najdou uplatnění v oblasti menších kompresorů a průmyslové automatizace.

 

Nevíte si s něčím rady? Napište nám na info@nejkompresory.cz a rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného regulátoru tlaku vzduchu.