Atmos Pístový kompresor Perfect 4T/300 | 69 812 Kč
Atmos Pístový kompresor Perfect 4T/300
+ Dárek
Akce
Atmos Pístový kompresor Perfect 4T/300

Atmos Pístový kompresor Perfect 4T/300

Původní cena
76 142 Kč
Akční cena
69 812
Bez DPH
57 693 Kč
Ušetříte
6 330 Kč
Doprava
zdarma
Dostupnost
Skladem do 14 dnů
Jako dárek dostanete
Popis produktu

Popis produktu

Uvedená cena vč. slevy 8% + 2% platí pro všechny zákazníky v případě platby předem. Při koupi dárek 1 litr oleje.

 

Atmos Perfect je výkonný průmyslový pístový kompresor s určením pro náročné technologické požadavky a široké škály menších až středních provozoven.

 

Popis kompresoru

Průmyslový, pomaloběžný, litinový, pístový kompresor pro profesionální výrobu stlačeného vzduchu vhodný pro pravidelný každodenní provoz přerušovaného charakteru s určením do řemeslnických provozoven (autoservisy, pneuservisy, lakovny, montážní dílny, apod.) Tři volitelné varianty kompresoru s horizontálními vzdušníky splňují většinu požadavků ve smyslu dostatečné objemové zásoby vzduchu a tím méně často dynamicky namáhaného soustrojí nebo čtvrtou variantou prosté úspory místa v provozovně s půdorysnou plochou pod 0,5 m2. (Varianta na vertikálním vzdušníku.) Ideální pracovní stroj – v posledních letech je Perfect instalován v řadě bioplynových stanic v ČR i zahraničí, kde spolehlivě pracuje v nepřetržitých provozech. Za podmínky správného nadimenzování z hlediska zatížení a četnosti spínání. Pracovní podmínky jsou uvedeny v příslušném návodu na obsluhu a údržbu, který je standardní součástí záruční dokumentace.

 

Vlastní výroba

• V rámci vývoje pístových kompresorů Perfect firma Atmos Chrást zúročila více než 110 letou tradici výroby točivých strojů
• Léty prověřená konstrukce pístových kompresorů Perfect splňuje většinu náročných požadavků koncových uživatelů
• Výjimečná kvalita díky špičkovým obráběcím strojům a zařízením kontrolujícím přesnost výroby

 

Konstrukce kompresoru Perfect

Základní dispozice kompresoru je horizontální nebo vertikální, určená primárně k umístění na vzdušník. Kompresor je spojen s elektromotorem přes klínový řemen, který je navržen s ohledem na max. živostnost ložisek. Součástí pístového agregátu je velký chladicí ventilátor, který prohání vzduch přes bohatě dimenzovaná chladicí žebra hlavy a válců s dostatečnou plochou. Elektrický motor je chráněn proti přetížení (nadproudovou ochranou). Kompresor je vybaven jednoduchým tlumením vibrací gumovými elementy (gumová kolečka, popř. silentblok) Konstrukce kompresoru Atmos Perfect Konstrukce kompresoru Atmos Perfect

 

Robustní litinový pístový agregát o nízké rychlosti otáčení

Kompresor Atmos Kompresor Perfect 3 je osazen jednostupňovým tříválcovým pomaloběžným agregátem z jakostní litiny. Ve srovnání s relevantními modely, se pístový agregát, díky dodržení specifických výrobních tolerancí, vyznačuje relativně vysokou účinností přeměny elektrické energie na stlačený vzduch. Léty prověřený pístový agregát LB 40-3 pracuje v oblasti otáček, které jsou pro jeho činnosti nejoptimálnější. Nízký počet otáček ve spojení s uložením ložisek klikové hřídele v bohatě dimenzované klikové skříni z jakostní litiny je základním předpokladem vysoké spolehlivosti stroje i relativně nízké úrovně emitovaného hluku. Tříválcový agregát má rovnoměrný chod a celkový výkon je rozložen (po 33,3%) do třech prvků (válců).

 

Regulace kompresoru

Dvoupolohová: start-stop ekonomická regulace chodu umožnuje běh stroje jen po nezbytnou dobu nutnou pro zajištění stabilní dodávky stlačeného vzduchu do systému rozvodu stlačeného vzduchu.

Rychlý a komfortní servisní přístup

Otevřená verze kompresoru zajišťuje pohodlný přístup ke všem konstrukčním uzlům stroje a rychlý a efektivní servisní zásah. Ventilátor je umístěn tak, aby mohl být snadno čištěn. Vzduchový filtr, klínový řemen, olejové hrdlo, olejoznak a další klíčové „servisní" komponenty jsou jednoduše přístupné.

 

Společné parametry řady kompresorů Perfect:

 • agregát z jakostní litiny
 • plně automatický provoz (tlakový spínač)
 • nadproudová ochrana
 • kompletně vybavený všemi pojistnými armaturami a elektrickým
 • kabelem (zástrčka 16A/400V nebo 16A/230V)
 • dochlazovač tlakového vzduchu
 • manometr pro tlak ve vzdušníku
 • odvod vzduchu – kulový kohout
 • součást vzdušníku: pojistný a vypouštěcí ventil kondenzátu a manometr,
 • součást ležatého vzdušníku: 2 x kolečka, silentblok(y), praktické madlo
 • odlehčovací ventil
 • pohon řešený klínovým řemenem s nízkým počtem otáček
 • optimální chlazení díky velkému ventilátoru
 • stabilní základna

Poznámka: Podrobné technické parametry naleznete v záložce PARAMETRY. Při platbě předem jde kompresor přímo z výrobního závodu a doprava je zdarma, jinak Vám přesnou cenu dopravy sdělíme na vyžádání.

 

Parametry

Parametry produktu

Technické parametry
ProvedeníPístový kompresor
Tlak12,5 bar
Sací výkon700 l/min
Výtlak500 l/min
Velikost vzdušníku300 litrů
Provedení tlakové nádobyLežatá
Připojení TN1/2"
Příkon4,0 kW
Napětí400/50 V/Hz
Otáčky1100 ot/min
Počet válců4
MazáníOlejové
Hlučnost78 db(A)
Další informace
Výrobce ATMOS
Záruka 2 roky